Moje zdjęcie
Biblioteka szkolna w Gimnazjum nr 6 im. Wojciecha Korfantego w Rudzie Śląskiej ul. Gwarecka 2

środa, 27 lutego 2013

Filiżanka poezji

Rok Juliana Tuwima... Od razu pomyślałam, że musi być zaakcentowany jakoś szczególnie. Bo kto z nas nie słyszał w dzieciństwie chociażby jednego wiersza tego poety?? Kto nie zna "Lokomotywy"? Więc to musiało być coś wyjątkowego... Powstał pomysł i chwilę czekał na realizację, ale już jest:) Najpierw pan gospodarczy wysłuchał o co chodzi i wyczarował z "byle czego" ławkę. Później została pomazana farbą białą i brązową. Trochę poprzecierana papierem ściernym. Później klejem do decoupagu przyklejone zostały napisy. I gotowe! Tadam oto ona:)
ŁAWECZKA TUWIMA


Miała już swoją prapremierę w czasie Przeglądu Twórczości ks. Jana Twardowskiego, a od wczoraj oficjalnie zagościła w bibliotece. Pierwsi czytelnicy już skorzystali z tej filiżanki poezji. Jeśli dzieje się coś nietypowego, przerwy zawsze są jakieś krótkie;) Ale każdy kto chciał mógł skosztować łyczek. Przypomnieć sobie tekst już znany lub odnaleźć coś zupełnie nowego.

Monika

 Marzena

 Sara


 Martyna i Edyta

 Ula
Więcej zaczytanych już niebawem:)

Powstała oczywiście również gazetka


3 komentarze:

 1. Kapitalny pomysł z tą ławeczką!!! Bardzo mi się podoba. Dziekuje za wzięcie udziału w moim Candy :) Rozumie, że wygrana na potrzeby biblioteki ;) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuje za miły komentarz:)
  Wygrana oczywiście na Biblioteczne Godziny Twórczości

  OdpowiedzUsuń
 3. Wow! Świetny pomysł! Brawo!

  Pozdrawiam,
  bibliotekarka z MSP nr 1 w Piekarach Śląskich

  OdpowiedzUsuń